O autorze
Krystyna Janda. Aktorka i prezes FUNDACJI KRYSTYNY JANDY NA RZECZ KULTURY.

Zadebiutowała w 1976 r. w teatrze rolą Anieli w Ślubach panieńskich A. Fredry w warszawskim Teatrze Ateneum i jednocześnie rolą Doriana Graya w Portrecie Doriana Graya O. Wilde’a w Teatrze Małym. W filmie debiutowała rolą Agnieszki w Człowieku z marmuru A. Wajdy. Zagrała około stu ról teatralnych, około 80 filmowych i około 70 w Teatrze telewizji. Pisze, reżyseruje, podejmuje wiele działań społecznych.

Jest laureatką wielu nagród, za osiągnięcia zawodowe, zwyciężczynią plebiscytów, uznana za aktorkę stulecia polskiej kinematografii. W roku 2004 stworzyła razem z mężem, wybitnym operatorem filmowym, Edwardem Kłosińskim i córką aktorką Marią Seweryn, rodzinną fundację na rzecz kultury, która prowadzi dwa teatry warszawskie Teatr Polonia i Och-teatr.

Oficjalna strona artystki: www.krystynajanda.pl

Grzybobranie

Fot. Krystyna Janda
Udałam się na grzyby i oto kolekcja muchomorów jaką zebrałam, na szczęście tylko w pamięci telefonu.Żadnych innych grzybów nie widziałam a może zbyt boję się otruć i już wszystkie wydają mi się podejrzane. Za chwilę zjem jednak dwie znalezione - moim zdaniem - kanie, a gdybym się nie odzywała to znaczy, że nie żyję.

Co prawda mama proponuje że ona spróbuje ich pierwsza, bo ma już 86 lat i jej mniej zależy a - ty masz zobowiązania - jak to nazwala, ale na Jej ofiarę nie pozwoliłam. Gdybym umarła, moja córka Marysia przejmie wszelkie zobowiązania i obowiązki, przygotowuję Ją do tego od jakiegoś czasu. Nie wiem czy jest już gotowa, ale w razie czego, musi sobie poradzić. Poza tym reszta ludzi w Fundacji też wie co robić.

Trzymajcie się, dziękuję za wszystko. Idę jeść.

A i jeszcze jedno, nie mam do nikogo o nic pretensji, niczego nie żałuję a sama wszystko wybaczam, wszystkim oprócz trzech osób.

PS. Gdyby co..."Straszny dwór" niech skończy Emil Wesołowski. "Upadłe anioły"- wszystko omówione, scenografia , kostiumy, światło, majstrowie zaangażowani, aktorzy tacy że poradzą sobie beze mnie. Plany repertuarowe na trzy lata zrobione, trzeba tylko na to zarobić.
Trwa ładowanie komentarzy...